ادوارد پنفیلد را "بنیانگذار پوستر در آمریکا" خوانده اند. او در دوم جون ۱۸۶۶ در بروکلین نیویورک زاده شد. اگرچه پنفیلد رابا پوسترهایی که برای مجله ماهانه هارپر کشیده است می‌شناسند ولی باید به خاطر داشت که دوران کار او در هارپر تنها یک سوم از دوران کارهای هنری اوست. او دراوان بیست سالگی در هنرکدهٔ آرت ستیودنت لیگ نیویورک ثبت نام کرد و در ۱۸۹۰ آموزش نقاشی را زیر نظر استاد امپرسیونیست اش جرج دو فوره براش آغاز کرد.
چندی نگذشت که یکی از ویراستاران هنری هارپر که کارهای پنفیلد را دیده بود به رئیس بخش هنری توصیه نمود تا اورا به آوند تصویرگر استخدام نماید. نخستین کار پنفیلد در هفته نامه هارپر در ۱۸۹۱ به چاپ رسید. در کارهای اولیه اش، پنفیلد با آبرنگ و جوهر کارهایی به شیوهٔ هنرمندان گرافیست نسل پیش از خود می آفرید، هنرمندانی مانند دبلیو.تی. اسمدلی، دبلیو.ا. راجرز و ثور دو ثولسترپ در ۱۸۹۲ پنفیلد به اروپا رهسپار شد تا در پاریس به آموزش هنری خویش زیر نظر جرج دوفوره براش ادامه دهد. اما اندکی نگذشت که به هارپر فراخوانده شد تا ریاست بخش هنری کمپانی را به عهده گیرد.پس از بازگشت از اروپا شیوهٔ ویژه او در قلمگیری و استفاده از از سطوح رنگی به تدریج شکل گرفت. آنچه در کار او چشمگیر بود طراحی و تصویرگری استادانه اش بود. ویژگی های شیوه‌ای او از تاثیراتی متعدد مایه می‌گیرند که از آن جمله است: بینش ترکیبی و حالات خودمانی که در چاپ های ژاپنی دیده می‌شوند و همچنین مهارت های صنایع دستی و برداشت امپرسیونیستی پوسترهای پاریس و صراحت هنر انگلیس. هنر گرافیک پنفیلد گواه دریافت تیز او از طراحی و ترکیب گری می‌باشد. بولتن هنری آوریل ۱۹۲۵ نقش او را در تصویر گری چنین بیان داشته است "در هرچه که آفریده ست ، پنفیلد با خود استعداد بزرگش را در طراحی و مهارت صنعتگرانه اش و اخلاص شگرفش که هیچ گاه نقصان نمی‌گرفت و فروتنی روحی زیبایش را به همراه می‌آورد" . از همان سالهای نخست، به دوری ۱۸۹۴ ،کارهایش در پابلیشرز ویکلی چنین توصیف می‌شد. " پوسترهای تبلیغی در سالهای اخیر به سوی والایی هنری پرکشیده اند." بسیاری از هنر شناسان فرمهای ساده شدهٔ پنفیلد را موجب نفوذ آبستره در هنر تبلیغات تلقی کرده اند.

برای مشاهده نمونه آثار ادوارد پنفلید روی ادامه مطلب کلیک کنید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 اردیبهشت 1389    | توسط: دانشجوی گرافیک ن . الف    | طبقه بندی: هنرمندان ایران و جهان،     |
نظرات()